דלתות בעיצוב מינימאלי במבואות של הבתים העכשוויים מתחברות לאופי המבנה שמתכנן האדריכל והן משלבות קווים מודרניים בחללים שמוגדרים נקיים אלגנטיים ומזמינים.

דלתות מעוצבות MINIMAL של התקופה הזו בכניסה לבית הממוקם באיזור אורבני מעידות כי משהו דרמטי מתרחש בעולם דלתות חוץ, משהו מתחולל בטעם של הקהל הישראלי המכוון לעיצוב דרמטי ונקי, מתוחכם ונועז עם נשיקה חמה לטכנולוגיות נעילה ושימוש.

ככל שהבית נבנה בקפידה למשפחה ישראלית בעת הזו המתכננת את התרחבותה, כך אנו נדרשים יותר להתאים לכך את דלת הכניסה לבית החלומות שלהם – שלא לומר את כל חזית הכניסה, זו בהחלט משימה מרתקת על מרחב אפשרויות גדול. דלתות למבואת הכניסה אשר פונה לחזית המוארת בשמש יוקדת רוב שעות היום ואנו צריכים לתת את הדעת איך נאיר את רחבת הכניסה הפנימית מחד ולא נעמיד את הדלת בתנאים קיצוניים של שמש יוקדת מבחוץ. דלתות עם משקוף מינימלי קו אפס יוצקות חיים חדשים לפתח הבית , המינימליזם של כל הפרטים החל מהמשקוף וכלה בידיות ובית המפתח של הדלת נראים כמקשה אחת שטוחה המוטמעת בתוך הקיר – במראה שעוצר את המתבונן מלהמשיך את הדרך פנימה.

דלת הכניסה לבית תתוכנן למקסם את השימוש בה , מידות הרוחב והגובה ייבחרו בקפידה, ניצול רחבת הכניסה ייעשה בלי עומס עיצובי מוגזם ,ולצד שימוש בזיגוג נתכנו להלביש את הדלת בסגנון חמים , בגוונים שיכולים להשתלב בכל אופציה עתידית
דלתות כניסה וריאציה כיום הן מוארות, רחבות ידיים ומקבלות מקום של כבוד. הן יכולות להכיל חדשנות ומסתוריות אם רק תיתן בהן את הנגיעה המתאימה, בעוד הבית כולל קווים מעוצבים מודרניים, חומרי החיפוי משחקים בין קר מודרני וחם וכפרי – שימוש מן הצד האחד בקיר בטון גולמי וקווים ישרים ומן הצד השני התקנת חלונות דמוי פרופיל בלגי ברזל על מצע פנימי של רצפה לבנה וחמה. הדלת שלנו חייבת להתכתב עם החומרים והמסרים הללו  משחק בין חם לקר.

דלתות מעוצבות בקו אפס של וריאציה מעניקות סוג של אתנחתא לכל דבר כשאתם מחוץ לבית , זו הדלת שחוצצת וויזואלית ומחשבתית בין הכניסה מן החוץ , מהרחוב אל הפנימי שלנו, למקום בו אנחנו מרגישים הכי מוגן ונוח.

בבתים עם מוצרי וריאציה מפלס הכניסה מעוצב עם שטח פתוח גדול, נמצא בצד שטח הגינה ומרחב הכניסה, כך נוצרת תחושה של מרחב פתוח לרווחה. כל זאת מתוחם בקיר ארוך ללא פתחים כמו אומר עד כאן. האלמנט הזה היה יכול להיות המקום ליצירת קיר בטון חשוף גדול המשלים את רוב אורך הבית וגרם המדרגות, פרט מוביל ואלמנט עיצובי המגדיר את סגנון העיצוב בבית. בין כל המפלסים מהמרתף לקומות העליונות קיר גבוה עם נוכחות דומיננטית מגדיר כיוון עיצובי ומעניק עומק לבית ומסד למדרך מדרגות העץ המאסיבי המתיישב עם החומרים החמים בבית.

קר לצד חם, בטון חשוף נושק לעץ טיק בורמזי. גרם ברזל בחיתוך לייזר עם שילוב ציפוי עץ טיק, העין חשה שנראה כאילו העץ משתלב עם המתכת כאילו היום הם חומר אחד. וכאן בצמוד וליד דלת קו אפס בסגנון מינימאלי של וריאציה, הגוון אפור פחם בשילוב פס עץ רוחבי אינטגרלי ממשיל את התזה של חם ורק יחד, אפור ועץ, פלדה ועץ ניגודים הנבלעים במחזה הכללי כאילו נולדו יחד.

משחק בין חם, בגוונים נעימים של חמרה המשתלב עם ריצוף בהיר ותאורה לבין קו נקי ומינימליסטי בעיצוב מעט מסתורי וקווים ארוכים , כזה מתרחש בבית ברמות השבים. מבואה עם כמה מדרגות אשר בטיפוס עליהן לאט לאט בהדרגה נגלית דלת כניסה מעוצבת עם חיפוי מתכתי בגווני חלודה חמרה, דלת מלאת עוצמה וכבוד. ממרחק שמעניק שניות נכבדות של מחשבה על המצפה לנו כאשר תיפתח הדלת. ואז….. ואההוו. ויטרינת ענק משקיפה לבריכה, פינת סלון בהירה ורכה, מרחב ענק בעיצוב שקט.

דלתות וריאציה צמוד לסלון הסמוך בו ספריית ברזל ענקית שתהווה את כל גובה החלל הגבוה. חלקים שונים במפלסים שונים המתחברים במראה ליחידה אחת של מעל עשרה מטרים, פרט שימושי לבני הבית הזה כל אחד בקומת המגורים שלו, ופרט מחבר בריהוט ומגדיר את השימוש בברזל כפרט מוביל בריהוט הפנים – סיבה נוספת לעצב דלתות ברזל מבית וריאציה.

קומת הכניסה מעוצבת עם שטח פתוח גדול החזית הפונה לגינה ולבריכה עם חלונות, הממוקם לצד שטח הגינה ודלת הכניסה, ויוצר תחושה של מרחב פתוח לרווחה. במטבח שילוב של סגנונות בצד השני של הקומה פינת משפחה קטנה עם חלון ענק הפונה לגינה.

מקום בו הילדים מתכנסים, ומספק רגע אינטימי לכל בני הבית. הסלון זוכה לקבל את הנראות של דלתות הכניסה בתוך הבית ולשפע של אור החודר בעד הזגוגיות. מהסלון יציאה לבריכה ויציאה לגינה ממש מול דלת כניסה קסומה, דלת וריאציה.

דלתות כניסה לבנייני מגורים עברו מהפכה של ממש, משהו מתרחש בעולם הזה של דלתות החוץ. אופנה חדשה של השנים האחרונות היא להעצים את הכניסה לבית ומאחר ותמיד יש גבול למימדי דלתות כניסה לבית, הדרך להעצים את החזות היא לעשות חיפוי קיר. דלתות כניסה מסדרת קו אפס של וריאציה יכולה להיות עם חומרי חיפוי מגוונים, פרופילי אלומיניום, אבן ושי מדוקק וחומרים פלסטיים איכותיים כמו TRESPA ,HPL.

שלל הדגמים והצבעים, במגוון מידות וצורות ושיטת החיפוי המודולרית מאפשרים  לבצע המשך חיפוי במישור אחד על פני כל קיר הכניסה  בין אם הקיר המשכי או ניצב לדלת. טרנד חזק מאוד. המשדרג את כל מבואת הבית ויכול להעצים באופן דרמטי.

אופן הביצוע בהתקנת דלת עם חיפוי קיר

  • תכנון ראשוני מידות ותמחור
  • התקנת משקוף עיוור לדלת בהתייחס לתשתית החיפוי
  • התקנת תשתית לחיפוי קיר
  • התקנת הדלת בפועל
  • מדידות וחיתוך החיפוי – שלב מאוד משמעותי בנראות הסופית
  • הרכבת החיפוי
  • החלפת הצילינדר לארוך יותר
  • התקנת ידית המשיכה מעל החיפוי
  • התקנת מנעול חכם באם הוגדר בהזמנה

ניתן לשלב בדלת ידית משיכה מעוצבת כמו גם מנעול אלקטרוני וכדומה. הדלת קיימת במבחר אופציות של צבעים ופרופילים.

דלתות קו אפס פרימיום הן פרי פיתוח ייחודי המאחד בתוכו ניסיון של עשרות שנים, הדלתות שלנו מתאפיינות בקו אפס מלא דו צדדי (פנים חוץ) עם מערכת קונסטרוקטיבית בדלת ובמשקוף המתואמת לשילוב מושלם של החיפויים ומערכות הפרזול של הדלת. את הדלתות שלנו וריאציה בעיצוב מינימאל ניתן לקבל במגוון רחב של חיפויים דקורטיביים: חיפוי פרופילי אלומיניום דמוי עץ, חיפוי ציפחה, חיפוי גרניט, חיפוי בלוחות ACP, חיפוי אלוקובונד – אלומיניום וחיפוי HPL . בשל ניסיוננו הרב אנו נמנעים מלשווק דלתות PIVOT שכן המראה שלהן ממלא רושם והדרמה סביבן היא בהחלט בעוצמה ייחודית, אולם נדרשת כאן מיומנות ביצועית, ואמצעים ברמה גבוהה לצד זאת שהמוצר הוא ברמת רגישות גבוהה, זאת אנו משאירים לאחרים.

אצלוני תקבל דלתות עם צירים נסתרים ובקו אפס משני הצדדים , גוף בעובי קונסטרוקטיבי 85 מ"מ כולל חומרי החיפוי , צירים נסתרים למשקל כבד במיוחד . מידה לפתח דלת 135 ס"מ רוחב X 300 ס"מ גובה.

מערכות הנעילה בדלת הן מנעולי בטחון רב בריחיים, דלתות קו אפס 82 מ"מ מסופקות עם מנעול רב בריחי 265, מנעול רב בריחי חבוי דגם G415 עם נעילה כפולה עבור דלתות פלדה בהם נדרשת רמת ביטחון גבוהה. ניתן לשלב מערכות נעילה חכמות המתחברות למערכות בית חכם.

מתקיים קונפליקט בין שפות צרכים טעמים ותקציבים בתכנון בתים למגורים, הקונפליקט חי ובועט ככל שיותר מידע נכנס לדיון , הוא יכול להשתנות מדי יום  בעקבות החלטה להחדיר אור טבעי לחלל או ליצור חציצה  , החלטה לרכך או לשרוט , לנעצים או לעדן ….. עצם הדיון והדרך זו החוויה.