השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-727-7962
שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

כמה שנים חברת וריאציה קיימת?
וריאציה בע"מ הוקמה ב 2003 , אולם דלתות מעוצבות באופן הזה אם כי פחות חדשני – אנו מייצרים עוד קודם לכן. וריאציה החלה עם בית מלאכה קטן כמה עשרות מטרים בנווה נאמן בהוד השרון – וכיום הייצור והתצוגה חולשים על שטח מעל 1000 מ"ר.אולם התצוגה במושב ירחיב, במרכז הארץ, קרוב לכביש 6 במקום שקט ופסטורלי, ללא בעיות חניה וכדומה.
מהו המבחר של וריאציה?
המבחר המוכח הגדול ביותר בישראל, של דגמים אותם עיצבנו אישית ללקוחות של מידות דלתות, של אביזרי פרזול וידיות, ושל משקופים שאין בשום מקום אחר. וחשוב מאוד, המבחר הטוב ביותר של אנשי מקצוע בישראל- עובדים בוריאציה.
מה רמת המחירים של דלתות וריאציה?
קשת רחבה מאוד של מחירים החל באלפי שקלים בודדים – ועולה כיד הדמיון והתקציב. מתחיל ומתחרה במחירי השוק ועולה ככל שהמפרט והחשק של הלקוח עולים.
כאשר מנצלים את היתרונות של וריאציה, מחיר המוצר עולה אולם לעיתים קרובות חוסכים במקום אחר (עבודת הקבלן למשל...), או חוסכים זמן ביצוע במקום 2-3 ימי ביצוע עוברים לביצוע ביום אחד ודוגמאות נוספות. הכח לבחור נמצא בידיים שלכם!!!
מה הם היתרונות של דלתות וריאציה?
יש מספר יתרונות שהעיקריים בהם זו טכניקת ייצור מודולרית וחכמה, שפה עיצובית עדינה מאוד של פרופילי העיצוב, מחשבה על שימוש שנים קדימה, ומחשבה יחד עם הלקוח על יעדי השימוש והאביזרים הנכונים להלביש את הדלת. המוצרים מודולריים כך שבעתיד כל פריט ניתן לשחזור וטיפול באופן חכם.
זו אחת הסיבות שאדריכלים ומעצבים אוהבים לעבוד איתנו כי אצלנו אנו יודעים לנתח את הצרכים של הדלת ושל המשתמש, ולחבר בניהם.
האם דלת וריאציה ניתנת לחיבור לבית חכם?
אכן , כן יחד עם נעילה חכמה ביומטרית או אחרת (אנו ממליצים על זו של מולטילוק) ובממשק הזה ניתן לקבל פונקציות נעילה חכמות על ידי טביעת אצבע, שלט רחוק, אפליקציה וקוד מספרי.
האם יש הבדלי גישה בבחירת דלת חוץ אחת לשנייה?
דלתות שונות מקבלות התייחסות שונה עיצובית ובעיקר טכנית, אבל מייצרים דלתות חוץ לפי הגישה המחמירה ביותר מבחינת איכות חומרים, חומרי הבידוד, איכות נעילה, אביזרים וזאת כדי שיעמדו בתנאי חוץ , ובמיוחד ציפוי חיצוני אלקטרוסטטי (צבע אבקתי בתנור) עמיד במיוחד.
דלתות וריאציה עשויות פלדה כאשר כל חלקי המוצר עוברים ציפוי אבץ מגן, ועל זה צביעה אבקתית בתנור - מה שיעניק את מירב ההגנה לדלת בתנאי חוץ.
בעוד דלתות אחרות יכולות להיות מלאות בפוליסטירן או פוליאורטן – דלתות וריאציה מלאות צמר סלעים. זה חומר הבידוד הטוב ביותר לשימוש בדלתות, להפרדה בית הפנים לחוץ.
איך בנויה דלת חוץ מעוצבת?
בניה נכונה היא של שלדת מתכת עם חלל אמצעי, עובי דופן 5 ס"מ, בתוך חלל הדלת צלעות חיזוק (חובה!!!) וחומר מילוי טוב וצפוף לבידוד תרמי ואקוסטי. לפחות 3 צירים בדלת תלוי המידות - אם כי אין חלוקת עומס שווה , לצירים חייבת להיות תושבת פלדה עבה נוספת לחיזוק, מערכת נעילה רב בריחית של מולטילוק הנחשב לאמין מסוגו, אטם היקפי ואטם תחתון מתכוונן. בדלתות מעוצבות עם חלון מסגרת היקפית בתשתית הדלת בהיקף החלון.
מה הם ההגנות של החומר בתנאי חוץ?
אמצעי ההגנה של הפלדה הוא גילון – ציפוי אבץ השומר על היסוד הברזלי בפני התחמצנות. אמצעי ההגנה לחומרי האלומיניום כמו מסגרות החלון ועיצוב נקרא "אילגון" – זו שכבת מגן בפני התחמצנות האלומיניום.מעל לכל – צבע (ציפוי) אלקטרוסטטי זהו תהליך ייצור המשמש בתעשייה לצביעה של מתכות, באבקה תוך שימוש בחשמל סטטי. האיכויות של השיטה זו הם מהירות היישום, פיזור אחיד ועמידות גבוהה בתנאי מזג אוויר קשים.
מה מידת העמידות באקוסטית והתרמית של הדלתות?
דלתות וריאציה מלאות בחומרי הבידוד העמידים ביותר, צמר זכוכית וצמר סלעים. ניתן להזמין דלתות ברמת צפיפות מיוחדת לפי המלצת יועצי האקוסטיקה.
ככלל- דלתות חוץ ממלאים בכוורת קרטון ברמה הבסיסית, בקלקר, בפוליאורטן מוקצף, והמילוי הכי משמעותי זה צמר זכוכית או צמר סלעים. לסוג המילוי יש משמעויות של עבידות החומר. למשל דלת עם פוליאורטן לא ניתנת לצביעה בתנור, וכן זה חומר מאוד מלכלך ומתנפח. דלתות עם כוורת לא מבודדות, צמר זכוכית או צמר סלעים זה החומר המבודד ביותר, ושאינו מגביל בייצור.
מה מידה העמידות לחדירת מים בדלתות וריאציה?
שאלה מעולה כי עמידות למים היא פונקציה של אופן התקנה, ריצוף נכון, שיפועים נכונים בריצוף. אם כל התנאים עשויים נכון – דלת וריאציה בעלת אטם היקפי תהיה אטומה לגשם ברמה טובה מאוד אם כי לא מוחלטת לכל מצב, כגון גשם ורוח בבית על צלע הר חשוף ...
חשוב לדעת – קיים בוריאציה משקוף אפס, בו ניתן להתקין 2 אטמים אחד בדלת ואחד במשקוף.
מה המידות המקובלות של דלתות כניסה מעוצבות? יש סטנדרט?
פעם היה סטנדרט דלת 90, לחליפין בבניין קומות מכינים פתחים סטנדרט, למרות שבניינים חדשים ומושקעים עושים דלתות רחבות וגבוהות יותר..המימדים השתנו וכיום מקובל לעשות פתחי דלתות 100-120 ס"מ רוחב, והנורמה של גובה פתח מגיע ל-240 ס"מ.וריאציה מסוגלת לייצר דלתות לפתח עד 300 ס"מ גובה בקפיצות מידה של 7 ס"מ לגוף הדלת, והתחתית מתכווננת לכל מידה בבית הלקוח.ברוחב - לא ממליצים על רוחב לכנף אחת מעל 110 ס"מ למרות שאנו מייצרים לפתח 120 ס"מ, גם כאן כל 2 ס"מ אנו מייצרים דלת. ובסוד כמוס אפשר גם דלתות רחבות יותר אבל בהתאמה טכנית מיוחדת.
מה רמת הבטיחות והביטחון בדלתות וריאציה?
ביטחון הניתן בדלתות כניסה מעוצבות ובדלתות חוץ האחרון בבית נמדד לפי רמת המיגון, כמה זמן לפריצה, ובעיקר תחושת הביטחון של המשתמש.כל דלתות וריאציה מכילות מערכת נעילה רב בריחית מתוחכמת, תוצרת "מולטילוק" המקורי , האמין ביותר שיש. נעילות ברמת בטחון גבוהה יותר ניתן להשיג בחברות אחרות – אולם אלה דלתות עם דגש על ביטחון על חשבון העיצוב, בעוד דלתות מעוצבות וריאציה נותנות דגש על עיצוב לא פחות מביטחון.הביטחון שלך בעיצוב שלנו יבוא לידי ביטוי בכך שנקשיב ולפי הצורך נתקין: 1. סורגי ברזל מעוצבים 2. זכוכיות בטחון נגד שבירה 3. מגן צילינדר נגד קידוח.
מה צריך לדעת בשילוב זכוכית בדלתות חוץ?
הרבה דלתות מקבלות את העיצוב שלהן מהשילוב עם זיגוג ואלמנטים מברזל בחיתוך לייזר או בנפחות אומן. את הזכוכיות בדלתות חוץ מעוצבות ניתן לקבל:
1. זכוכית מחוסמת – זכוכית שחוממה לטמפרטורה גבוהה, קיבלה דרגת קשיות גבוהה וכך היא תישבר רק בהפעלת כח גבוהה פי כמה מהמקור ביחס לשטח המופעל. אם יהיה שבר הזכוכית תתרסק לשברים קטנים מאוד.
2. זכוכית טריפלקס- זכוכית רבודה, שתי זכוכיות מודבקות בניהם עם יריעת חזקה ושקופה. ברגע של הפעלת כח רב, יהיה סדק באחד השכבות או בשתיהם. קשה מאוד להגיע למצב של שבר וחור בזכוכית גם אחרי הרבה מכות בזכוכית.
3. זכוכית בידודית- שתי שכבות של זכוכית ובניהן חלל אוויר או במילוי גז מיוחד. זה זכוכית מאסיבית שתפקידה הוא בידוד נטו. יש לה יותר חוזק שבירה כי יש 2 נקודות שבירה אבל הזכוכיות הקודמות נחשבות זכוכיות בטחון.
איזה סורגים מתקינים בדלתות עם זכוכית ואיך מחברים אותם?
בדלתות וריאציה - סורגים ניתן להתקין כמעט מכל מין וסוג. בעוביים שונים, בצורות שונות, ובצפיפות לבחירה של המזמין. בדלתות של וריאציה ניתן גם לבחור אם הסורג יהיה בין הזכוכיות או חשוף וגלוי. הדבר מתאפשר הודות לטכנולוגיה מתקדמת של ייצור מסגרות העיצוב לגמישות גבוהה. בחברות האחרות ההגדרות יותר קבועות והגמישות קשה טכנית, מה גם שלא תמיד יש למפעלים קשב לבקשת הלקוחות – ולא מעט מובילים אתכם למוצר הקיים על מדפי החברה.
בוריאציה צרור של תמונות של דלתות שהלקוחות עיצבו בהם את הסורגים. חלק מהם הפכו לדגמים של וריאציה.
האם יש דלתות מעוצבות עם חלון הנפתח לאיוורור?
כן - לחברת וריאציה יש פורמט ייחודי אשר זכה לרישום כ"מדגם רשום".פיתחנו מערכת מודולרית בה יש כמה חלקים, הכנף הפנימית נפתחת לאיוורור , הסורג החיצוני מושחל בפרופיל היקפי , והרשת מותקנת בניהם.נציין, שבכל פורמט בלגי ברזל , אלומיניום הרשת תמיד חיצונית – ואנו שיפרנו זאת דרמטית.חשוב להדגיש – מי שעומד מחוץ לדלת, רואה דלת מעוצבת, חלון וסורג, ואין לו יכולת לדעת שהחלון נפתח וכמובן אין דרך לפתוח אלא בתוך הבית.
האם יש סוגים שונים של משקופים?
שאלה רחבה מאוד, בעיקרון יש כמה סוגי משקופים לכמה מצבים:
1. משקוף הלבשה - בהחלפת דלת קיימת בבית על מצב קיים. מערכת של פרופילי פלדה וזוויות כיסוי המתלבשות על מצב קיים בברגים, יוצרות משקוף חדש ועליו מרכיבים דלת. מחד משקוף בהתקנה יבשה וביצוע על ידי בעל מקצוע אחד – ומאידך פתרון בעלות קצת יותר גבוה ורואים ברגים.
אם החלופה היא להכניס קבלן שיפוצים זה הופך להיות חלופה עם לכלוך רב, מתמשכת יותר ויקרה הרבה יותר.
2. משקוף בניה – לבית בבניה או בשיפוץ.
משקוף שמתקינה חברת הדלתות, על קיר בלוק או בטון תוך שימוש במסמרים של אקדח מיוחד לקיבוע – עד לביטון המשקוף על ידי הקבלן.
בבניה חדשה נהוג שאת הביטון עושה קבלן הטיח.
תהליך הביטון חשוב ברמת הדיוק בעבודה כי זו ההתאמה הסופית בין דלת למשקוף. את הדלת מתקינים אחרי שהבטון יבש ואחרי כל עבודות הבניה המלוכלכות.
בשיפוץ זה יכול להיות יום-יומיים.
בבניה זה צריך להיות אחרי כל הטיח בבית ואחרי ריצוף – כחודשיים כמקובל.
טעויות בביטון הן דבר מוכר, ולכן חובה להזמין את נציג הדלת לבדיקה מיד אחרי הביטון. אם תראו את הבעיה בסוף הבניה – ויהיה צורך בפירוק.....או אז העסק יהיה כרוך בתיקוני שליכט, ריצוף ועוד. לכן חשוב לבדוק מיידית את דיוק הביצוע.
3. משקוף אפס – למראה עדין וקלאסי, ולמי שמעוניין לקבל פתרון אסתטי ומהודר לבעיות משקופים בשלבי בניה וגם להוריד סיכונים בביטון משקופים.

איך עובדים עם זה?
1. יש להכין פתח בניה מבטון בכל הצדדים
2. וריאציה מתקינה משקוף עיוור
3. וריאציה מגדירה קו טיח חוץ ופנים לעבודת הטייח.
4. בשלב הבא אחרי ריצוף – לוקחים מידות ומייצרים משקוף חדש – ודלת חדשה. ההתקנה נעשית גם יחד.
מה המשקוף מקובל ביותר, איך מיישמים אותו, מה סדר הפעולות?
המשקוף המקובל ביותר הוא גם הזול ביותר ונחשב סטנדרטי – משקוף בניה. המשקוף מסופק במידות 13, 24,26 ס"מ עובי קיר וכאמור ההתקנה משולבת. וריאציה מתקינים והקבלן מבטן. את המשקוף מתקינים בשלב ראשוני, ולאחר ביטון, ייבוש, טיח, וריצוף – מתקינים את הדלת.
האם יש פתרון שעוקף את החסרונות של משקוף סטנדרטי? מה הפרש המחיר?
משקוף אפס עוקף את המכשולים שבהתקנת משקוף בניה, מחירו בין 1100-1500 ₪ תלוי אם זו דלת כנף אחת או דלת דו כנפית.
את חלק מהמחיר הזה חוסכים בעלות הביטון (הקבלן כבר לא מבטן...) כמה מאות שקלים ואת עלות צביעת המשקוף מחדש , שהרי משקוף שהותקן בשלב כה טרומי באתר בניה עשוי להתלכלך. ניתן לשער שחוסכים 500-800 ₪ העלות הנקובה.
לאיזה כיוון נפתחת דלת?
שאלה תכנונית גרידא, וצריך להפנות אותה לאדריכל. כלל ידוע הוא שדלת נפתחת אל קיר ניצב, ובניגוד למתגי החשמל. הרי לא נרצה לפתוח דלת ואחר-כך למשש את הקיר מאחור כדי להדליק את האור....
קיימות צורות חשיבה נוספות בהן האם אנו רוצים שהפתיחה תפנה את הבאים לבית אל הסלון או אל המטבח, האם אנו עושים מבואת כניסה stand-alone ובכך שומרים על הפרטיות גם כשנפתחת הדלת, האם אנו רוצים לראות את ארון החשמל או ארון המעילים עם הפתיחה – ועוד.
איך אני יודע שהאדריכל תיכנן נכון , ותיקצב נכון את דלת כניסה לבית?
תכנון דלת כניסה מחייב מיומנות גבוהה וספציפית, ניתן לבחון את האדריכל רק לפי הניסיון שלו בתכנון ועיצוב דלתות כניסה לבית, בשונה ממשרדים ומבני תעשייה. או אז אתם צריכים לראות תמונות או בתים.
לגבי תקציב, לעיתים זה עניין שהאדריכל או מתכנן התקציב רואה באופן מסוים – והמציאות שונה. לעיתים בסעיף התכנוני רשום לדוגמא 10,000 ₪ וכאשר מגיעים בפועל ל 13,000 ₪ לדוגמא, זה קורה כי יש פרמטרים נוספים כמי נעילה חשמלית, זיגוג מיוחד, משקוף לא סטנדרטי – ואז זה חורג מהתקציב.
האם הפתח לדלת כניסה צריך להיות בטון או אפשר בלוקים?

1. למשקופי ביטון סטנדרטיים – בלוקים מספיק
2. למשקופי ביטון לדלתות מעד 100 ס"מ רוחב, ומעל 215 ס"מ גובה – מומלץ בטון
3. למשקוף חיפוי מומלץ בטון
4. למשקוף אפס – חובה שוליים מבטון

מהם שלבי לביצוע: תכנון, שלד, גמר?

1. תכנון פתח נכון ומתאים לבית, ומתאים למידות דלתות אפשריות. לפתח כנף אחד 110X240 ס"מ זו מידה קלאסית של דלת מרשימה ויפה ומתאימה לכל עיצוב.
2. כאשר שלד בנוי עם פתח – מבצעים מדידות ואפיון סוג הדלת ובעיקר סוג המשקוף.
3. גמר – מיד עם תחילת עבודות הריצוף

מה לוח הזמנים לקבלת המשקופים והדלתות?
זמני אספקה של משקוף בניה כ 21 ימי עבודה, כאשר המשקוף מסופק צבוע.
זמן אספקה לעיוור למשקוף אפס כ 10 ימי עבודה.
זמן אספקה לדלתות מעוצבות בין 45-60 יום.
מה חלקה של וריאציה בהתקנה – ומה חלקו של הקבלן?
הקבלן מכין ובונה את הפתח למידה הנדרשת
וריאציה מבצעת התקנת משקוף מהסוג שבחרת
הקבלן מבטן את המשקוף – במשקוף בניה בלבד
הקבלן מטייח
הקבלן מרצף – ואז קוראים למידות לייצור
וריאציה מתקינה את הדלת
האם יש הנחיות מיוחדות לריצוף? לפרקט?
כן בהחלט. סף הריצוף צריך להיות מתחת לדלת עם מדרגה של 1-2 ס"מ לריצוף חוץ.כך מבחוץ נראה את ריצוף החוץ , ובתוך הבית את ריצוף הפנים. אנו לא רוצים לעמוד מחוץ לבית ולראות את ריצוף הפנים. אם זה יקרה יש בעיה אסתטית אבל חמור מכך יש בעיה של חדירת מים.כאשר מתקינים דלתות כניסה של וריאציה , החברה מגדירה כבר בשלב המידות הנחיות לביטון, לגובה ריצוף עתידי, לעובי טיח פנים וחוץ, ולקווי ריצוף ופרקט. על הפרטים הללו חוזרים בשלב התקנת המשקוף. מפקח הבניה חייב לדעת את הפרטים ולהוביל את בעלי המקצוע לתוצאה נכונה ואסתטית. לכן חובה נוכחות בהתקנת המשקוף.
למה משקוף טוב חשוב?
משקוף שהטיח עולה עליו לא יפה במבט חוץ, ולא ניתן להתקין צירים בצד פנים, משקוף שסף ההפרדה בין ריצוף פנים לחוץ לא מותקן במקום הנכון- עלולים לחדור מים או שלא ניתן יהיה לנעול טוב בדלת וחצי ועוד ועוד ...
מה הייחוד של דלתות וריאציה ביחס לדלתות אחרות?
1. האנשים ותרבות ההתנהלות- לאורך כל שדרת העובדים בחברה כולם מכוונים פתרון ללקוח עם ראיה צעד אחד קדימה, מקצועיות ושירותיות, ועבודה מהנשמה כאילו הם עובדים עבור בן משפחה.
2. החומרים- וריאציה משתמשת בחומרים, דבקים, צבעים, והשיטות הכי טובות והכי יקרות – כדי ליצור קווי גימור לדלתות מושלמות ועמידות לשנים. אנו מציעים פרזול גם בגימור פליז – דבר שלא ניתן בחברות אחרות, ואנו מאפשרים שינויים במוצר.
3. הטכנולוגיה- אנו מחדשים כל העת, פרופילי חלון, אטמים, מחברים, חיתוכי לייזר, ואביזרים ועיצובים והכל כדי להיות האופציה האיכותית ביותר עבורך בבחירת דלת חוץ.
4. הניסיון שלנו- מאז 2002 ועוד לפני בדלתות בכלל, והלקוחות המרוצים עושים לנו טוב.
דלת חוץ בבניה קלה – איך מתקינים?
בניה קלה היא פתרון מודולרי טוב, זה אינו חסרון כלל.
כל המשקופים ניתנים ליישום אם כי בהסבה מיוחדת. כך למשל משקוף בניה הופך למשקוף חובק, ואת האחרים אנו מתאימים.
מה הסגנון של דלתות וריאציה - מודרני או כפרי?
בואו ותחליטו אתם.דלתות וריאציה הן בסגנון שלכם, כפרי מודרני - אתם בוחרים ואנו מעצבים.אנו מנוסים מאוד ביצירת הפתרון העיצובי שלכם כשמתחילים ממש מההתחלה, תמונה, סיפור, או רעיון. יחד אנו מקשיבים לצרכים והחלומות שלכם – ובונים את הדלת.כך עשינו עם משפחת פוקס ועם האדריכל דוד קוגן שהביאו תמונה מה"פינטרס" של דלת מודרנית להפליא ומשנוצרה הדלת בהתאמה לוריאציה וללקוח - היא נקראת דגם "FUX" , וכך עם האדריכל רונן לייבל שביחד תיכננו את דגם LABEL"" בסגנון כפרי לייט ועוד. ורבים אחרים במשך יותר מ 15 שנים איתם יצרנו דלתות יפות, חלקם הפכן לדגמים להיטים.
למה דלת כניסה מפלדה ולא מעץ?
עמידות חיצונית בעייתית היא נקודת התורפה המרכזית של דלתות עץ, למרות היופי, החמימות, הטקסטורה, והרהב שהטבע מביא במוצרים מעץ. דלתות עץ איכותיות מחירן גבוה כפול ומעלה, וגם בהן אין בטחון לאריכות ימים.
באיזה גוון אביזרי הפרזול בדלתות וריאציה?
צירי הדלת מסופקים בגוון שחור בהשחמה, או בגוון ניקל בציפוי.
ידיות ורוזטת מנעול (מגן צילינדר) מסופקות בגוון ניקלנירוסטה או בגוון פליז.
נועל חשמלי במשקוף מסופק רק בניקל.
לא ניתן לצבוע את האביזרים בגוון הדלת
גם לכם יש שאלה?
כתבו לנו ונחזיר לכם תשובה בהקדם