העובדה שהמתכת מסוג אלומיניום היא אחת המתכות קלות המשקל הקיימות – היא גורם חשוב בשימוש באלומיניום בדלתות לפתחים גדולים כקטנים. האלומיניום היא מתכת כסופה בטבעה ואחת המתכות המצויות ביותר. לפניכם מאמר העוסק בנושא דלתות אלומיניום.

האלומיניום מופיע בתצורות וסגסוגות שונות הניתנות לעיבוד. השיטה הנפוצה ביותר לעיבוד וחיבור באלומיניום היא "אקסטרוזיה" – שיטה שבה מייצרים שבלונה לפרופיל בתצורה מסוימת ואתה עובדים בכמויות.

שיטה זו הופכת את התמחור של דלתות אלומיניום לכדאית יותר בכמויות. האלומיניום שמעובד כפרופילים יוצר יתרון במודולריות שלו במימד תהליך הייצור. יצרנים של דלתות מעוצבות העשויות מאלומיניום נטו מעידים על רכות היתר של המוצר המוגמר (בשל כך חלקן ממולאות בחומרים מאסיביים יותר כמו MDF  ).

על  גמישות ככל שאורכן של הדלתות עולה. משקלן הנמוך מהווה יתרון משמעותי בדלתות חיצוניות.

אופציות לייצור דלתות אלומיניום

  • דלתות אלומיניום וזכוכית – דלתות כוויטרינות קבועות ונפתחות, דלתות פתיחה על ציר, דלתות אלומיניום הזזה, כיס או כנף-על-כנף.
  • דלתות אלומיניום בלגי – דלתות וחלונות מפרופיל דק במיוחד, המדמה פרופילים מברזל.
  • דלתות אלומיניום מלאות – שלדה של פרופילי אלומיניום עם מחברים ומילואה פנימית כמו דלתות הוד או דלתות דוראל.
  • דלתות פנים אלומיניום – דלתות מפרופיל היקפי ומעטים משתנים כוללות מילואה ייעודית כמו דלתות פנים של קליל.

ברחבת דלת הכניסה לבית אשר עתיד להיות קו עיצובי עיקרי ומנחה למתכנני הבית להתקין דלתות אלומיניום זה לנקוט עמדה עיצובית, על פי רוב לכיוון המודרני, הקו הנקי המהוקצע. דלתות בעיצוב ובסגנון הזה הצליחו להכניס את תעשיית האלומיניום לעולם אדריכלות ההולכת והמתפתחת עם השנים ומחפש כיוונים וחידושים. העניין מוביל את חשיבות בניית  הקונספט העיצובי הראשוני בתכנון בתים פרטיים מחד ומבני ציבור מאידך.

דלת אלומיניום לגיבוש חלל הכניסה לבית

דלתות אלומיניום הן האלמנט המחבר בין החלונות, חיפויי הקירות ודלתות הכניסה המעצבות של העת הזו. שימוש באלומיניום כחיפוי קיר למבנים הופך לנפוץ מאוד, ומגדיר סגנון. אין הגדרה נכונה יותר מאשר שימוש באותו חומר, ובאותו מרקם וגוון.

במיוחד נכון הדבר כשיש ממשק פיזי בין הפרטים. במצב כזה ניתן לבחור פרט מחבר או פרט גימור זהה לאורך קו התפר בין 2 פרטים צמודים, וזה מדוייק כמו משוואה מתמטית.

יתרון נוסף בזירת האפשרויות של דלת אלומיניום יכול להתבטא במשקוף. משקוף אלומיניום חובק את הקיר בשני חלקים כזכר ונקבה, משקוף בקו אפס עם כנף הדלת שבו הן המשקוף והן הדלת מתיישרים לקו אחד כלל ללא מימד עומק. משקופי האלומיניום לדלתות עשויים חומר משוך, מיוצר נקי ומדוייק עם מחברים בקצוות וצירים המושחלים לחריץ מובנה.