דלתות כניסה מיוחדות זוכות למיקום ייחודי ומראה עוצר נשימה אצלנו בחצר, על גדת בריכת המים מתחת לצאלון המרעיף עלינו טיפה צינון וצל בסביבתה חיצונית של בית פרטי בהרצליה. וריאציה עיצבה ותיכננה דלתות כניסה מעוצבות בממדים גדולים וסגנון משלים שהולמים את תיאור המבואה מלאת צמחייה טבעית עליה חוסה עץ הצאלון , ומתח מי הבריכה הכחולים – אכן המראה משובב לב.

בעשר השנים האחרונות הושלם המהפך בהתייחסות לדלתות כניסה יוקרתיות, ובכלל, תשומת לב לעיצוב יצרה תפיסה עיצובית ותכנונית אחרת. בתפיסה זו – לא רק דלת תהיה בכניסה לבית, ולא בהכרח דלת עץ תהיה דלת יפה וטובה כאופציה אולטימטיבית.

כמו שבית אינו בסטנדרטים של העשור הקודם, כך גם כל הקשור למבואת הכניסה לבית. לא עוד שביל סתמי או שער בדרך אל מפתן הדלת – אלא סביבה מתוכננת ,מעוצבת ומוארת כמין הכנה למצפה לנו בתוך הבית ואולי כבר בכניסה עצמה במראה או בתכנון הדלת של הבית.

הבית כמרחב מגורים הוא נושא שכל פרט בו מתוכנן וחיבור בין פרטים באופן נכון יוצר אל המראה של הטוטאל. חיבור בין דלתות כניסה למוטיב התאורה מעניק עומק למפתן הבית, מייצר עניין ותנועה מבעד הדלת החוצה ומביא את מידת החשיפה שאתה מעוניין בה מן החוץ של הבית פנימה. היחס בין כמות הזיגוג לבית כמות המתכת משפיעה על המחזה ומשפיעה על היציבות של דלתות כניסה יוקרתיות. גם כאן נקודת האיזון היא מלאכת אומנות, שחלקה היא הנדסית אבל רוב רובה הוא עניין של אינטואיציה מקצועית – ואת זה תקבל בשפע בדלתות וריאציה.

חיבור חשוב הוא התייחסות לגדר והשער בכניסה. האם מוטיב נוסף שמעמיס, או פרט שונה המשדר שקיפות וניקיון אבל מותיר את הבכורה לדלתות הכניסה. זה המון עניין של תחושת בטחון וחשיפה – ואת זה יטיב המעצב לענות עבורך, אלא אם יש לך את זה לבד.

היצע עצום קיים במוצרים לבית ובמיוחד דלתות כניסה מעוצבות לבית. אלה הן שיתנו מענה של ניקיון עיצובי, טכנולוגיה טובה, נוחות בשימוש, ועמידות לאורך שנים תהיינה המוצלחות והנדשות ביותר.

דלת כניסה מעוצבת בהרצליה

תוך זמן קצר אנו מתכבדים בביקור של המזמינים, חברת אדר פרוייקטים לשני בתים בבניה הם צריכים שני סטים דלתות כניסה דו-כנפיות גם הם בהרצליה. הם מכירים את ראובן מהבית הראשון אבל להם יש צורך ספציפי – דלתות מותקנות תוך חצי מזמן הייצור הרגיל של וריאציה. ניסינו לתהות על קנקנם אבל המסתורין נותר בעינו. כסף מיידי על השולחן מול התחייבות ללוח זמנים צפוף ביותר ועוד ערב החגים.

ביקשנו לבצע בדיקת מידות בשטח , ולאחר יום של בירורים מאחורי הקלעים לקחנו את האתגר על עצמינו. ראינו את הפוטנציאל של התמונות של הבית בשלב המתקדם של השלד, שני בתים פרטיים צמודים, לכל בית חניה, חצר עם בריכה צמודה וגינון מרהיב נושק לדלתות כניסה מעוצבות של וריאציה.