דלתות כניסה מפלדה או אלומיניום הן נושא בעל חשיבות רבה לכל אלה הבונים את בית חלומותיהם, משפצים את ביתם הקיים ויוצרים ממנו סביבת מגורים חדשה.

בחירת דלתות כניסה חשובה כמובן גם לאדריכלים ומעצבי פנים, שיוצרים לנו את הרעיון למרחב אידיאלי בתכנונם ועיצובם. כל העוסקים בתחום הבניה והעיצוב, בין אם למגורים פרטיים או משרדים, מקדישים נתח משמעותי של זמן ותקציב לאפיון ייחודי של דלת כניסה.

מטרת דלת הכניסה בבית או בבניין היא לתת מענה שימושי ונוח ובמקביל גם לספק מראה עיצובי איכותי. במבנים רבים לדלתות הכניסה יש אמירה של פאר וייצוג. מומלץ לראות בדלת כניסה כיצירה לכשעצמה ובעלת חשיבות רבה בכניסה למבנה, המעלה את רמת ההיצע שהתחום הזה מציע. באתר וריאציה תוכלו לקבל מגוון דלתות כניסה מסוגים שונים, מחומרים שונים (פלדה, אלומיניום וכו'), בצורות שונות. כמוכן, ניתן להזמין ולקבל דלתות כניסה שונות במגוון שילובים של צורה, חומר, אור וצבע, תצורות פתיחה מגוונות ונעילות ברמות ולצרכים שונים. האופציות מבלבלות אתכם? הנה זה הזמן לעשות סדר.

דלתות פלדה מעוצבות

על מנת לייצר דלתות כניסה מעוצבות משתמשים כיום בסוגים שונים של חומרי גלם. למשל, בעצים לבודים או עצים גושניים מחד, ומאידך – מתכות שונות דוגמת ברזל, אלומיניום ופלדה. לפני שנים רבות, דלתות כניסה מעץ היו הנפוצות ביותר והיו חלק נכבד מעולם נגרות הבניין. עם השנים, דלתות כניסה לבניינים ובתי מגורים עברו מהפך – זמן קצר אחרי שהחלונות הבית עברו מחלונות עץ לחלונות אלומיניום. דלת הכניסה לבית שינתה את פניה והפכה להיות נפוצה יותר ויותר ממתכת.

למהלך הזה – עיצוב דלת כניסה לבית ממתכת – יש גיבוי בדמות הופעת ה"פלדלת" בשנות השמונים. מדובר בסוג של דלת כניסה הנפוצה מאוד בבית ישראלי טיפוסי. מכאן ואילך, המעבר לדלתות כניסה מתכתיות, מעוצבות ויפות היה מתבקש ונעשה בצורה מצוינת מבחינת הטעם של מעצב הפנים הישראלי.

דלתות כניסה מפלדה, ברזל ואלומיניום

כיום יש מתכות שונות ומגוונות בטכנולוגיית הייצור של דלתות כניסה מעוצבות לבית. מדובר בדלתות שמיוצרות מאלומיניום ועל פי רוב הם בעלי ייעוד של דלתות כניסה לעסקים, מבואות למשרדים ולבניינים ציבוריים. הדלתות מותאמות לשאר אלמנטי האלומיניום במבנה השלדי שלהן, כאשר לרוב השקיפות שלהן תשמש כמאפיין מרכזי.

גם דלתות כניסה אלה נחשבות לאופציה עיצובית, אם כי מדובר בעיצוב מנוטרל יחסית. ניתן לשדרג את המראה לעיצוב מפואר יותר במידה שיתבצע שילוב של זיגוג ויטראז' לדלת או זיגוג אומנותי. השימוש במתכות ברזל ופלדה נעשה בדלתות כניסה יצירתיות יותר בשל עבידות החומר. פלדה וברזל הם חומרים יותר עבידים לפיתול, כיפוף, חיתוך וחיבור, כאשר שימוש בחומרים אלה לדלתות כניסה הוא יצירתי יותר ונותן מרחב עיצובי ליצרן, לאדריכל וכן לנפח ולזגג. נדגיש כי דלתות מעוצבות מפלדה מתאימות בעיקר לכניסה לבית או למבנה בשל החוזק שלהן. בעקבות כך, התאימו להן טכנולוגיות נעימה ופתיחה שישתלבו עם רמת החוזק שהחומר מציע. נעשה במקביל גם שילוב של מסגרות של זיגוג וסירוג כדי לשלב מוטיבים של אור ונפחות בדלת הכניסה.

בדלתות כניסה מפלדה (או מתכת אחרת) יש גם שילוב של עמידות אש לצד אלקטרו-מכניקה, פתרונות סגירה למצבים מיוחדים וכמעט לכל צורך. כאשר מתכננים מבני ציבור, גם התקן וגם המחשבה המובנת מאליה, מציבים גורם של הצלת חיים, אשר בו יש להתחשב כאשר מתכננים את הכניסה למבנה ובהתאם יש לגבש פתרונות. עיצוב דלתות כניסה ממתכות זו אומנות בפני עצמה. בעוד בדלתות עץ, הטבע מעניק תמורה שאין שני לה, בעיבוד מתכת לדלת צריך לעבוד ולהתאמץ כדי לצקת תוכן עיצובי, מימדים, פרופורציות ושילובים נכונים כדי להגיע לרמת עיצוב נאותה במבואת הבית.

עוצמתה של דלת כניסה לבית היא עד כדי כך גדולה, שתורת הפנג שוואי הסינית מקדישה משמעות רבה למיקום הדלת, לכיוון השמש בה היא מותקנת, מה יש להתקין בסמוך לה ועוד. האמונה הסינית העתיקה מגדירה באופן מדויק מזה אלפי שנים איזו סוג של אנרגיה תהיה בביתך לפי דלת הכניסה – החל ממיקום הדלת ועד הדיוק בהגדרת הצבע שלה.