לעיתים במתכוון או שלא – נוצרת רמיזה משמעותית מי הם דיירי הבית ומהו המאפיין שלהם וזאת לא רק על פי המראה של הבית אלא תוך מבט על דלתות כניסה לבית שלהם. דלתות כניסה גדולות או במידה רגילה, דלתות חוץ מעוצבות וצבעוניות או דלתות שקטות ולבנות המקטינות את עצמן ומשדרות סולידיות, דלתות סגורות וחוצצות, כך שלא מרגישים דבר מהמתרחש בתוך הבית או דלתות עם זיגוג המאפשרות לנו לחוש שיש התרחשות ולא מאפשרות לדעת מה קורה שם בדיוק.

אם אתם נכנסים לשיפוץ והחלפת דלת כניסה לבית שלכם – ראו כמה משמעות יש לה. בחירת דלתות חוץ זה עניין של טעם וסגנון. יש להקדיש מחשבה ותכנון בבחירת דלתות חוץ שכאמור יש לה הבעה, אולם בנוסף היא גם כלי שרת מרכזי של הבית, בעצם ניתן לומר שעיצובית ותפקודית הרבה סובב סביב דלת הכניסה לבית.

הפרמטרים החשובים בבחירת דלתות חוץ

  • הגדרת סגנון
  • בחירת חומר גלם
  • ממדים ומידות
  • יעד תקציב
  • עמידות לשנים
  • יצרן מנוסה ומומלץ

כאשר נפתח בפנינו צוהר לעולם של אפשרויות, אנו חייבים להכניס שיקולים קרים לצד תחושות וחלומות תוך בחירת דלת כניסה לבית שלנו. הגדרת סגנון תוביל אותנו לקטגוריה שעמה נתקדם עיצובית ונתחיל את מסע המיקוד. החלטה האם דלת חוץ יכולה להיות עץ או מתכת היא אחת הצמתים המרכזיות שאותן נצלח. התאמה של דלת וסגנון לממדי הפתח, ולפרופורציות של הבית ובעיקר למה שאנו רוצים לשדר – חשובה.

זאת ועוד לצד טבלת ה"אקסל" (תכנון תקציבי), בחירת המימד הטכני דלת חוץ שתוכיח את עצמה וזאת מניסיונכם ומנסיונם של אחרים – זה יוביל אתכם ליצרן עם ניסיון מוכח. זה חייב להוביל אתכם לדלתות חוץ של וריאציה.

אחריות על דלתות חוץ

לשאול ולקרוא את פרטי האחריות בכל הקשור לדלתות חוץ, יהיה מהלך מבורך שיניב פרי ויגרום לך העדפה בין יצרן זה או אחר. יצרן העומד מאחורי המוצר במינימום סייגים יהיה בחירה נבונה ושיקול זה חייב להיות מעל שיקול המחיר.

דלת חוץ צריכה לספק בטחון. את רמת הבטחון אתם הלקוחות קובעים איש איש לתחושותיו ויצרני הדלתות יפרסו בפניכם את מנגנוני הבטחון. מחד – לא צריך להתרגש מכל גימיק, ומאידך צריך למצוא איזון בין נעילה בטוחה טובה, אבל יותר מכל אמינה ועמידה לשנים. גם כאן – העדיפו את האחריות על מערכת הנעילה על פני גאדג'טים.

דלתות חוץ הן מוצר התקנה בניגוד למוצר מדף. להתקנה יש משמעות דרמטית כמו גם לתשתית עליה מותקנת הדלת כדי שדלתות כניסה חיצוניות יעשו את העבודה.

ההתרשמות שלכם או של הקבלן שלכם מרמת המקצועיות של המודד תחילה, ושל מתקין הדלתות היא אחד הפרמטרים שיעידו בעתיד האם הבחירה היתה נכונה. מאחר ואנשי הביצוע אינם מלוטשים כאנשי המכירות – חשוב להקשיב ולחוש את רמת המקצועיות של המתקין.